Sós fürdő_blog Cover

Mi mindenre jó a sós fürdő, és hogyan alkalmazd?

A sós fürdő nemcsak egy kiváló otthoni wellnessprogram, hanem számos egészségügyi előnnyel is bír. A kellemesen meleg, sós vízben ugyanis egyszerre lazulhatsz el, és kezelheted természetes módon a bőrproblémáidat vagy egyéb panaszaidat. Nézzük is a részleteket.

 

Mikor célszerű alkalmazni?

 

Tulajdonképpen nem szükséges semmilyen egészségügyi probléma ahhoz, hogy relaxálj egy kád sós vízben. Alkalmazhatod akár a természetes szépségápolás részeként is, hogy a bőröd puha és bársonyos legyen. Ha mindezt aromaterápiás hatással szeretnéd kiegészíteni, válassz egy illatosított fürdősót wellnesstermékeink közül.

 

Ugyanakkor a sós vízről érdemes tudni, hogy gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő, baktérium- és vírusölő, valamint fájdalomcsillapító hatású. Ennek megfelelően a sós fürdő segíthet például ekcéma, pikkelysömör vagy bőrgombásodás esetén, emellett hatásos gyógymód ízületi gyulladások, nőgyógyászati panaszok, húgyúti betegségek (pl. felfázás), aranyér kezelésére is. 

 

A fürdőzés közben a levegőben szálló sós pára belégzése is jótékony hatású, hiszen tisztítja a légutakat. Fontos, hogy mindezek a gyógyhatások akkor érvényesülnek, ha nem hagyományos konyhasót, hanem Himalája Sót használsz, ami a nátrium-kloridon kívül mintegy 80 féle egyéb értékes ásványi anyagot is tartalmaz.

 

 

Hogyan kell elkészíteni a sós fürdőt?

 

Egy korábbi cikkünkben már kitértünk arra, hogy mennyi fürdősó kell egy kád vízbe, de azért vegyük át még egyszer az alapokat.

 

Engedj a kádba kellemesen meleg, legfeljebb 37-38oC-os vizet. Ha csak ülőfürdőt szeretnél venni, akkor elég egyharmadig megtölteni, ellenben ha szeretnél nyakig elmerülni benne, akkor töltsd teli a kádat.

 

A sót úgy adagold, hogy 1-3%-os koncentrációjú oldat keletkezzen. Ez már elég erős ahhoz, hogy élvezhesd a sós fürdő kedvező hatásait, de nem olyan tömény, hogy irritálja a bőrödet. 

 

Lényeges még megemlíteni, hogy a sós fürdőt “tisztán” alkalmazd, tehát ne tegyél a vízbe semmiféle habfürdőt vagy tisztálkodószert. A maximális hatás érdekében célszerű lezuhanyozni a fürdőzés előtt, hogy eltávolítsd a bőrödről az izzadságot, port és a kozmetikumok maradványait. 

 

Egyébként pedig nincs más dolgod, mint jólesően lazítani a vízben 20-30 percen keresztül. Ilyenkor a testi mellett ügyelj a mentális egészségedre is, azaz a fürdés idejére hagyd kinn a telefonodat vagy a laptopodat, inkább olvass egy jó könyvet, vagy pihenj becsukott szemmel.

 

A fürdő végeztével öblítsd le magad tiszta vízzel (ezzel lemosod a bőrödről a só által kioldott szennyeződéseket), majd lehetőség szerint ne törölközz meg, csupán itasd fel a nedvességet a bőrödről, még jobb, ha hagyod megszáradni. A bőröd olyan selymes és puha lesz, hogy ezúttal nem lesz szükséged testápolóra sem.

 

 

A Himalája Só a mindennapokban

 

A “Himalája kincse” természetesen nemcsak sós fürdőhöz kiváló, hanem számos egyéb célra is alkalmas. A sóból készült masszázskövekkel alaposan átmasszírozhatod a testedet és az arcodat. Száraz borogatásként hidegen és melegen is használható fájdalomcsillapításra, gyulladáscsökkentésre.

 

Lehet vele inhalálni, készíthető belőle bőrradír, illetve ételek ízesítésére is használható, a sima asztali só egészségesebb alternatívájaként.

 

Mindemellett sólámpaként dekorációs célokra is kiváló.

Szeretnéd mindezeket kipróbálni? Nézz körül áruházunk kínálatában!



Kosár0
Még nincsenek termékek a Kosárban.
Vásárlás folytatása
0