A rózsaszínű Himalája Só 4 praktikus felhasználási módja

A Himalája vidékéről származó rózsaszín só hazánkban is egyre nagyobb népszerűségnek örvend, hiszen számos előnyös hatással bír. Mindemellett rendkívül sokféleképpen felhasználható, így érdemes több formában is beszerezni. Hogy mi mindenre jó? Mutatunk néhány példát!

 

 

Ételízesítésre

 

A só az egyik legalapvetőbb ételízesítőnk, szinte mindenhez használjuk, hisz még az édes sütemények receptjében is gyakorta szerepel egy csipetnyi só. Ennek megfelelően ott a helye minden háztartásban, ám nem mindegy, hogy melyik változatot használjuk!

 

A normál, fehér színű konyhasó ugyanis számos kémiai tisztítási folyamaton esik át, így mire az asztalunkra kerül, már csupán nátrium-kloridot tartalmaz. Ezzel szemben az étkezési Himalája Só a nátrium-klorid mellett nagyságrendileg 80 különböző ásványi anyagot és nyomelemet is tartalmaz, többek között magnéziumot, jódot, káliumot, kalciumot és elektrolitokat. Általa tehát ételeink nemcsak kellemes ízt kapnak, hanem hasznos anyagokkal támogatja az egészségünket.

 

 

Egészségmegőrzésre

 

Ha egy teáskanál rózsaszín sót feloldunk egy pohár vízben, remek szájöblögetőt készíthetünk belőle, ami a bolti szájvizekkel ellentétben természetes összetételű, és számos problémára hatékony segítséget nyújt.

 

Alkalmazható torokfájás, ínygyulladás, fogfájás, afta vagy szájüregfekély tüneteinek csökkentésére, de akár a mindennapi szájhigiénia megőrzésére is. A só ugyanis fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatással bír.

 

Ám nem csupán vizes oldatként használható: gondoljunk csak a sóbarlangokra és a sószobákra, melyeket előszeretettel keresnek fel a légzőszervi betegségekben szenvedők. A sós inhalálás és a sópipa használata egyaránt enyhíti a légzőszervi panaszokat.

 

 

Szépségápolásra, wellnessre

 

Mindenki szeret néha elmerülni egy kád kellemes hőmérsékletű vízben, ám kössük össze a kellemest a hasznossal, és habfürdő helyett tegyünk Himalája fürdősót a vízbe! A különleges rózsaszín só ugyanis a bőrnek is nagyon jót tesz, hiszen táplálja és hidratálja, de ekcéma, gomba, pikkelysömör kezelésére is alkalmas. 

 

Az aromaterápia kedvelői akár illatosított formában is választhatják a fürdősót, akár egyedi hatások is elérhetőek vele –  arra figyeljünk, hogy az illatanyag lehetőleg jó minőségű, valamilyen természetes illóolaj legyen, pl. levendula.

 

Érdemes beszerezni egy Himalája sószappant, amit a bőrápoláshoz tudunk használni. A legjobb benne, hogy ez egy 100%-ig természetes anyag, ami szinte minden bőrprobléma kezelésére alkalmas: a száraz bőrt hidratálja, a zsírosodónál mérsékli a faggyútermelést, fertőtleníti a pattanásokat és csökkenti a gyulladást, eltávolítja az elhalt hámsejteket és puhább tapintásúvá teszi a bőrt. Akár többféle kozmetikumot is kiválthatunk vele, ezzel még a pénztárcánknak is kedvezünk. 

 

 

Rózsaszínű só, mint dekoráció

 

A rózsaszínes-narancssárgás Himalája sótömbökből dekoratív lámpák készíthetőek, amik kellemes, meleg fényükkel minden helyiségbe meghitt hangulatot varázsolnak. Ilyenkor a sótömb belsejébe egy furatot készítenek, amelyben az izzót tartó foglalat helyezkedik el. 

A lámpa felkapcsolásakor az izzó belülről átvilágítja a sót, így keletkezik a jellegzetes narancsszínű fény. A sólámpa alkalmazható hangulatvilágításként a nappaliban vagy a hálószobában, éjszakai fényként a gyerekszobában, és így tovább. Amellett, hogy a szemnek kellemes látványt nyújt, ezzel elősegítve a relaxációt, még a levegő minőségére is kedvező hatást gyakorol.

Nézz körül Himalája sótermékeink széles kínálatában, és tapasztald meg első kézből a pozitív hatásaikat!

Kosár0
Még nincsenek termékek a Kosárban.
Vásárlás folytatása
0