Bár az éjjeli órákban ideális esetben teljes sötétségben pihenünk, azért sok olyan helyzet akad, amikor egy éjszakai lámpa kifejezetten hasznos lehet. Ám közel sem mindegy, hogy milyen fényforrást használunk erre a célra, hiszen ha rosszul választunk, az kihat az alvásunk minőségére is.
Milyen az ideális éjszakai lámpa?
Ne feledjük, hogy ezeknek a fényforrásoknak nem az a célja, hogy mindent pontosan lássunk velük, mint ahogy azt például az asztali lámpák vagy a konyhapult-világítás esetében megszoktuk. Az éjjeli fények lényege csupán annyi, hogy ne vaksötétben kelljen botorkálni, ha bármi miatt felkelünk, hanem irányt mutassanak, ugyanakkor az erősségük mégse legyen zavaró.
A Himalája sóból készült éjszakai lámpák ideálisak erre a célra, hiszen a sótömb belülről megvilágítva halovány, kellemes árnyalatú rózsaszínes-narancssárgás fényt ad. A kompakt méretű fényforrásokat közvetlenül a fali konnektorba kell dugni, és nincs szükség hozzájuk külön asztalkára, mint egy éjjeli lámpa esetében.
Akár utazásra is magunkkal vihetjük, hiszen egy idegen környezetben még nehezebb a sötétben tájékozódni, ha pedig olyan a szállásunk, hogy az egész család egy légtérben alszik, akkor a csillár felkapcsolásával mindenkit felébresztünk.
És hogy otthon hol tesz jó szolgálatot egy ilyen lámpa? Nos, például az alábbi helyiségekben:
Gyerekszoba
A kisbabáknál még természetes, hogy nem alusszák végig az egész éjszakát, hanem többször is felébrednek, mert éhesek, szomjasak vagy tisztába kell őket tenni. Célszerű tehát gyenge, de állandó fényt biztosítani a gyerekszobában, hogy ha a pici felsír, akkor rögtön felvehessük, ne pedig a villanykapcsolót kelljen keresgélni a vaksötétben.
Nagyobb gyerkőcöknél pedig azért praktikus az éjszakai lámpa, mert előfordulhat, hogy félnek a sötétben, hiszen a gyermeki fantázia igen élénk, sok olyasmit is életre kelt, ami valójában nincs ott. Ha viszont félhomály van a szobában, akkor csemetéink megnyugodhatnak, hogy egy szörny sem settenkedik elő a szekrény mögül, hogy megijessze őket.
Közlekedő, folyosó
Több oka is lehet annak, hogyha éjjel felkelünk: lehet, hogy megszomjazunk, vagy ki kell mennünk a fürdőszobába, vagy valamilyen zajt hallunk odakintről. Persze ilyen esetben fel lehet kapcsolni a folyosón a lámpát, csakhogy az éles fény egyrészt elvakít, másrészt hamar kiűzi az álmot a szemünkből, így nehezebben alszunk majd vissza.
De ha irányfényként egész éjjel világít egy Himalája Sólámpa, akkor nem szükséges felkapcsolni a többi villanyt, hiszen nélkülük is elég világos lesz ahhoz, hogy tájékozódjunk.
Fürdőszoba, WC
A kismamák, idősek és az emésztési zavarral élők általában éjjel is többször meglátogatják a mellékhelyiséget. Ám elég néhány percet eltölteni egy erősen megvilágított helyiségben ahhoz, hogy felboruljon a szervezetünk bioritmusa, és kimenjen az álom a szemünkből.
Különösen a kékes fényű lámpák okoznak ilyen problémát, hiszen ezek a napfényhez közeli színhőmérsékletűek, ezáltal azt az érzetet keltik, hogy nappal van. Helyezzünk el éjszakai fényeket vagy Himalája sólámpákat a fürdőben és a WC-ben, így nem lesz szükség a rendes világítás felkapcsolására.
Konyha
Időnként mindenkivel előfordul, hogy kiszáradt torokkal, szomjasan ébred. Ha nincs kéznél egy pohár víz az éjjeliszekrényen, akkor bizony ki kell menni érte a konyhába.
Mivel ebben a helyiségben fontosak a jó látási viszonyok, ezért általában erős fényű izzókkal van felszerelve, de amennyiben a Himalája sótermékek közül választottunk egy szép éjszakai lámpát, amit itt helyeztünk el, akkor semmi szükség nem lesz arra, hogy a villanykapcsoló után nyúljunk.