Belsőépítészeti varázslat sólámpával egyszerűen és elérhető áron

Sózzuk meg az éjszakánkat! Szép álmokat!

Fontos, hogy jól aludjunk, mert a pihentető alvás nélkülözhetetlen mind az egészségünk, mind pedig a jólétünk számára. Ha hosszú távon nem tudunk aludni, az kikészíthet bennünket. 

 

Beszélni kell az alvással kapcsolatos fontos kérdésekről, az alvászavarok, valamint a tartós alváshiány okozóiról. Azt mindannyian tudjuk és érezzük, hogy a pihentető alvás meghatározza napjainkat és így az egész életünket. Létfontosságú, hiszen az éjszaka folyamán regenerálódunk és töltődünk fel. Ilyenkor idegpályáink különleges üzemmódja során az információk elmélyülnek, az izmok felfrissülnek, keringési rendszerünk sok más szervünkkel együtt pihenő módba kerül, miközben idegpályáink éjszakai feladataikat végzik el.

 

Ha nem alszunk

Ha tartósan nem alszunk jól, akkor a szervezetünk nem tudja megvédeni magát a betegségektől és a kóros fáradtságtól. Koncentrációs zavarral küzdhetünk, feledékenység gyötörhet, horkolhatunk, amikor végre tudunk aludni, valószínűleg horkolunk, amire magunk és hálótársunk is nagy eséllyel felébredhet. A tartós alvászavartól alvás közben beszélhetünk álmunkban, de akár járkálni is kezdhetünk. Az sem ismeretlen, ha alvajárás közben feladatokat kezdünk el végezni, bekapcsoljuk a tévét vagy enni kezdünk – ami veszélyes is lehet, ha például odarakjuk a teafőzőt és visszatérünk aludni. 

A kialvatlanság a továbbiakban ingerlékenységet okozhat, depresszívebbek lehetünk tőle, szívritmuszavar és vérnyomás ingadozás léphet fel. Visszaeshet a teljesítményünk a munkában, tanulásban, a szexualitásban és a sporttevékenységünkben is. Étkezési zavarok jelenhetnek meg, az inzulintermelés ingadozás miatt a cukorbetegeknél a tünetek súlyosbodhatnak, hízáshoz vezethet az alváshiánytól megemelkedett étvágy. 

 

Sózzuk meg az éjszakánkat

A nem tartós, olykor előforduló alvászavart könnyen leküzdhetjük. Amennyiben ez rendszeres, és egyre több panaszt okoz, akkor feltétlenül alvás szakértőhöz, orvoshoz kell fordulnunk. 

Érdemes alvásnaplót vezetni: mikor feküdtünk le, mennnyi időt aludtunk, hányszor és mikor riadtunk fel, mit vacsoráztunk.

Általános javaslat, hogy az alváshoz minden este készülödjünk elő. Legyen szertartásunk az alvás előtt, ne csak hirtelen térjünk nyugovóra. 

A legfontosabb a lecsendesedés, az elvonulás. Alvás előtt egy órával már kapcsoljuk ki az internetet, a televíziót. Az ágyba semmiképpen se vigyük magunkkal a mobilunkat, tabletünket. Hallgassunk zenét vagy legyünk csak az általános családi “zajban”. Jól eshet egy hosszantartó zuhany, vagy egy kádnyi meleg fürdő. Használhatunk nyugtató, ellazító fürdősót is. Például levendulás vagy zöld teás változatot. 

Ügyeljünk az étkezésre is, a túlsózott, túlfűszerezett étel nem vacsorára való. Együnk sovány, sótálcán grillezett húst savanyúsággal, vagy sajtokat, kenyérrel és friss zöldséggel, amit kevés, szemet gyönyörködtető rózsazsín Himalája Étkezési Sóval ízesítünk.

Ügyeljünk a fényekre is, az alvásidőhöz közeledve kapcsoljuk le a fényeket. Gyújtsunk sómécseseket, gyertyákat, kapcsoljunk meleg fényeket. A csiszolatlan vagy csiszolt sólámpák, sómécsesek az ősi tenger hangulatával és a Himalája érintetlenségével töltik fel lakótereinket. Minél nagyobb felületen alkalmazzuk, annál inkább élvezhetjük testünkre, lelkünkre gyakorolt nyugtató, stresszoldó hatását.

Óvatosan, de sózzuk meg az éjszakánkat, hogy kipihentek lehessünk!

 

Szerző: Polgár Ágnes
Forrás: InspiroMed
Kép: HimalájaSóház
Kosár0
Még nincsenek termékek a Kosárban.
Vásárlás folytatása
0