Hogyan függ össze a friss levegő, a könnyű légzés és a sóinhalátor használata?
Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.
Legyél minél többet friss levegőn! – halljuk egész kiskortól kezdve már a csecsemőkori napi sétáltatás bevezetésével. Majd akkor is, amikor betegség üti fel a fejét, az orvos rutinszerűen javasolja a szoba rendszeres szellőztetését. A betegnek emellett először erősödésre és pihenésre van szüksége, időnként gyógyszeres kezelésre is, de utána jöhet a tiszta, friss levegő.
A szervezet számára az éltető oxigén az egyik legfontosabb lételem. Nem véletlen a mondás, hogy oxigén nélkül nincs élet. Egyre több ember fordít figyelmet a helyes légzéstechnika elsajátítására, gyakran azért, mert érintettek valamilyen légzőszervi betegségben.
A sóinhalátor használata egyszerű megoldás
Jó időben a természetben tett séta során a szervezet feltölthető friss levegővel. Előfordul azonban, hogy a fizikai aktivitásra kevesebb a lehetőség, mint ahogy ez most a jelenlegi járványügyi helyzetben is indokolt lehet. Érthető az is, ha a téli időszakban vagy felső légúti érzékenység miatt az emberek óvatosabban hagyják el az otthonukat.
Akár emiatt, akár a szeszélyes időjárás miatt a szabadban töltött idő csökkenésével szerencsére nem kell lemondani az oxigéndús levegőzésről. A rendszeres szellőztetés mellett a légutak karbantartására természetes módszerként a sóterápia minden korosztály számára ajánlott.
A könnyű légzés sokaknak jelent nehézséget, a kiváltó ok a legtöbb esetben asztma, krónikus hörghurut, allergia és légúti fertőzések. A betegségek kezelésében a gyógyszeres ellátás mellett nagy segítség egy sóinhalátor, amivel a légutak tisztítása természetes módon elérhető.
A megelőzésben is segíthet
Elsősorban légzőszervi panaszok, krónikus asztma vagy allergia esetén nyújt a szervezet számára szó szerint fellélegzést a légutak és a levegő tisztasága. De nem csak akkor érdemes a tiszta légutakkal együtt a friss levegő fontosságára figyelmet fordítani, amikor az első tünetek megjelennek.
Az emberi test zavartalan működéséhez a legtöbb szervünknek szüksége van oxigénre, kezdve az agyi funkcióktól a véráram megfelelő oxigénellátásáig. Emiatt megelőzésként legalább annyira fontos az inhalálás, mint konkrét légúti betegségek ismeretében.
A rendszeres inhalálás a levegőben megtalálható kórokozókkal szemben is védelmet nyújt. A só jótékony hatásaival kiegészítve komplett egészségmegőrző hatását érdemes a mindennapokban természetes módszerként bevetni.
Használd rendszeresen a sóinhalátort, ha ezek közül igaz rád valamelyik
A nehéz légzésnek több előidézője lehet, az egyik a fűtési szezonban gyakran jelentkező száraz köhögés, ami gyakori panaszokat okozhat. A párologtatók, sómécsesek segítenek a levegő nedvességtartalmát normalizálni.
Akiknél megfázások esetén a nehezen múló köhögés vagy nehéz légzés rendszeresen jelentkezik, számukra a naponta végzett inhalálással enyhíthetők ezek a kellemetlen tünetek.
A sóinhalátor használata, mint kiegészítő terápia egyszerű és könnyen kivitelezhető otthoni körülmények között. Webáruházunk kínálatában újdonságként már megrendelhető többféle színben a kerámia anyagból készült inhalátor.