Közeleg a tél, a borús, hideg időjárás, és a korai sötétedés pedig igazán lehangoló tud lenni. Ilyenkor több időt töltünk otthonunk falai közt, így számos alkalom adódik egy kis testi-lelki feltöltődésre is, például egy lazító fürdővel és fürdősók használatával!
Miért érdemes fürdősókat használni?
Egy hosszúra nyúlt, fárasztó nap után nincs is kellemesebb, mint megpihenni egy kád meleg vízben, és élvezni, ahogy a testünk ellazul, az elménk megpihen.
Az élmény fokozásához sokan használnak különféle habfürdőket, melyek lágy habot képeznek a víz felszínén, és csodás az illatuk. A legtöbb habfürdő azonban tele van olyan kemikáliákkal, melyek szárítják a bőrt, így fordulhat elő, hogy a relaxáló fürdő után jön a bosszankodás a feszülő, viszkető bőr miatt.
Ezzel szemben a természetes anyagokból készült fürdősók jótékony hatással bírnak nem csak a bőrre, hanem az egész testre. A Himalája fürdősó például serkenti a vérkeringést, hidratálja, táplálja és revitalizálja a bőrt, enyhíti az ízületi és reumatikus fájdalmakat, illetve nyugtató és stresszoldó hatással bír.
Habár a natúr Himalája sónak nincs illata, de ha mégis nagyon hiányozna a fürdőt belengő kellemes aroma, akkor válassz mentás, zöld teás vagy levendulás fürdősót, ami természetes illatanyagai révén aromaterápiás hatással is bír. Így lesz egy szimpla kádfürdőből tökéletes kikapcsolódás!
Mire figyelj, ha fürdősót vásárolsz?
Az üzletek kínálatában fürdősókból sincs hiány, viszont ajánlott körültekintőnek lenni, és alaposan átböngészni a választékot. Sok termékben ugyanis mesterséges szín- és illatanyagok is találhatóak. Ezek jobb esetben semmiféle hatással nincsenek a bőrre (tehát nem is táplálják vagy puhítják) rosszabb esetben pedig irritációt okozhatnak.
Érdemes tehát olyan fürdősókat választani, melyek kizárólag természetes alapanyagokból állnak. Webáruházunk wellnesstermékei között nem kell külön keresned őket, ugyanis fürdősóink mindegyike Himalája kristálysóból készült, az illatos változatokhoz pedig natúr illóolajokat használunk.
A mentás fürdősó a Himalája só jótékony hatásai mellett oldja a feszültséget, hűsít, enyhíti a fejfájást és nyugtatja a légutakat (emiatt megfázásos, náthás betegségek kiegészítő kezelésére is ajánlott).
A levendulás fürdősó ugyancsak ellazít, emellett elősegíti a nyugodt alvást és csökkenti a hangulatingadozásokat.
A zöld teás fürdősó pedig antioxidáns hatással bír, vitalizál, energetizál, csökkenti a gyulladást és támogatja a stresszoldást.
Mitől lesz teljes az élmény?
Fürdősók használatával és némi előkészülettel az otthoni fürdőszobádban is olyan közeget teremthetsz, mintha egy wellnessközpontban lennél.
Töltsd fel a fürdőkádat meleg (36-38oC-os) vízzel, és öntsd bele a fürdősót. A kád szélére helyezz gyertyákat, mécseseket, kádad mellett akár Himalája só mécsestartóban, hogy biztosítsd a kellemes, lágy hangulatvilágítást.
Hogyha szeretnéd kizárni a külső zajokat, akkor kapcsolj be halkan relaxációs zenét. Csukd be az ajtót, és kérd meg a családtagokat, hogy ne zavarjanak.
Helyezkedj el a kádban, a fejed alá tegyél egy puha párnát vagy törölközőt. Vegyél fel egy kényelmes testhelyzetet, és lazíts így annyi ideig, ameddig csak jólesik. A tested mellett az elmédet is csendesítsd le, száműzd a stresszt és a negatív gondolatokat.
A fürdő végeztével vegyél fel egy puha pizsamát vagy köntöst, az este további részét pedig töltsd pihentető tevékenységekkel: olvass, meditálj, esetleg böngészd át áruházunk kínálatát!