A só az egyik legalapvetőbb ételízesítő, minden konyhában megtalálható, és nap mint nap használjuk – azonban só és só között is nagy különbség van. Az asztali só összetétele például közel sem azonos a természetes Himalája Sóéval, így az egészségre gyakorolt hatásuk is jelentősen eltér.
Mit kell tudni az asztali só összetételéről?
A finomított konyhasót sóbányákból nyerik. Tehát alapvetően egy természetes anyag, amely több ezer éve a Föld mélyén lapul, ezért joggal merül fel a kérdés, hogy mi a gond vele? Nos az, hogy a kibányászott só számos feldolgozási folyamaton megy keresztül, mire az üzletekbe kerül.
A sót különféle kémiai eljárások segítségével tisztítják, lúgozzák, fehérítik, csomósodásgátló és tartósítószereket adnak hozzá, mindeközben kivonják belőle az olyan értékes, természetes nyomelemeket, mint a magnézium vagy a kálium, így tulajdonképpen a végén csak a nátrium-klorid marad benne.
Bár lehet vásárolni jódozott sót is, azonban a legtöbb esetben ezek a termékek mesterségesen előállított jódot tartalmaznak, ami a szervezet számára közel sem optimális.
Az asztali só az összetétele alapján tehát egyáltalán nem nevezhető egészségesnek, ám mivel az emberek többsége számára az egyik legfontosabb ételízesítő, mértéktelenül sokat fogyasztanak belőle. A túlzott sófogyasztás számos egészségügyi problémát okozhat, például szív- és érrendszeri betegségeket, vesekárosodást, magas vérnyomást, vérrögöket.
Ezért az asztali sót célszerű száműzni az étrendünkből, ugyanakkor nem kell lemondani a sós ízekről, hiszen létezik egészségesebb alternatívája is, ami nem más, mint a Himalája Só.
Miben más a Himalája só?
A Himalája Só nevét onnan kapta, hogy valóban a Himalája-helység hegyvonulataiban bányásszák. A keletkezése az ősidőkig nyúlik vissza. A mintegy 250 millió évvel ezelőtt kiszáradt tengerek és sós tavak sóágyai az évek során bekerültek a Himalája mélyébe, és itt hosszú ideig érintetlenül hevertek. Mivel ezalatt a sórétegeket nem érte semmiféle szennyeződés, ezért elmondhatjuk, hogy a Himalája Só a legtisztább, legtermészetesebb sóféle a Földön.
A különbség már ránézésre is látszik: a Himalája Só ugyanis nem fehér, hanem a rózsaszín több árnyalatában található, de nemcsak a külleme, hanem az összetétele is jelentősen eltér az asztali sóétól.
A Himalája Só ugyanis csak körülbelül 96 százalékban tartalmaz nátrium-kloridot, a fennmaradó 4 százalékot pedig mintegy 84-88 fajta értékes nyomelem és ásványi anyag teszi ki. Található benne többek között kálium, kalcium, magnézium, jód, többféle szulfát és elektrolit, amelyek egytől-egyig hasznosak az emberi szervezet számára.
A Himalája Só ugyanúgy használható sütéshez, főzéshez, ezáltal teljes egészében kiváltható vele a kedvezőtlen összetételű asztali só. A hagyományos, kristályos formája mellett kipróbálhatod a sóból készült sütőlapon való sütést, vagy a nagyobb szemcséket frissen megőrölheted egy sómalommal. Mindezt megtalálod gasztronómiai termékeink között.
Mi mindenre jó még a Himalája Só?
A Himalája Só nagyszerűségét bizonyítja, hogy az étkezési célokon túl egy sor egyéb területen is felhasználható:
- Tégla formában sófalat vagy sószobát lehet építeni belőle, ami sóterápiára is alkalmas
- Fürdősóként is alkalmazhatjuk
- A sós oldat belélegzése enyhíti a felső légúti panaszokat
- Lámpaként vagy mécsestartóként dekorációs célokra is kiváló
- A háziállatoknak is adható nyalósóként
A sokoldalú Himalája Só előnyeit te is megismerheted, ha körülnézel webáruházunk kínálatában!