Száraz Sóterápia

Próbáld ki a száraz sóterápiát otthon – 5 egyszerűen alkalmazható ötlet a hétköznapokra

A Himalája Só testre és lélekre gyakorolt jótékony hatásai már rengeteg ember életébe hoztak pozitív változást. A sóterápia előnyeit azonban már akkor is élvezheted, ha nincs lehetőséged rendszeresen felkeresni egy sóbarlangot: az alábbi módszerekkel ugyanis a száraz sóterápiát otthon is alkalmazhatod!

 

Sófal vagy sószoba kialakítása

 

Egy otthoni sószoba nagyszerűen visszaidézheti a sókamrák hangulatát, ezért ha van elegendő helyed, akkor egy kisebb szobát érdemes átalakítani erre a célra. Burkolj be egy vagy több falat minőségi sótéglákkal, világítsd meg hátulról lágy fényforrásokkal, és helyezz el néhány nyugágyat vagy padot, ahol kényelmesen tudsz pihenni. Így kellemes környezetben élvezheted az só áldásos hatásait, és nem utolsósorban relaxálhatsz is. 

 

Ha nincs lehetőséged egy komplett sókamra kialakítására, akkor se csüggedj, már az is számos előnnyel bír, ha egy sófalat építesz mondjuk a hálószobába. Hogyha van a családban krónikus légzőszervi betegségben szenvedő személy, akkor a sófalat ott érdemes kialakítani, ahol az illető sok időt tölt. Bár ez a megoldás nagyobb anyagi befektetést igényel, de ez hosszú távon mindenképp megtérül.

 

 

Száraz sóterápia otthon, fájdalomcsillapításra

 

Ha bármelyik testrészünkben fájdalom jelentkezik, a legtöbben automatikusan a gyógyszerekhez nyúlunk, esélyt sem adva a természetes gyógymódoknak. Ez hiba! A Himalája só ugyanis remek természetes fájdalomcsillapító, számos panasz esetén alkalmazható.

 

A sóval töltött kispárna melegíthető és hűthető, így bátran alkalmazható fülgyulladás, ízületi fájdalmak, veseproblémák, hasfájás, menstruációs görcsök és májpanaszok, rándulások, ficamok tüneteinek enyhítésére. A puha plüss anyag gyengéd a bőrhöz, így a párna akár alvás közben is használható, hiszen elősegíti a légutak megtisztulását. 

 

 

Sóterápia a zsebben, avagy az apró sóinhalátor

 

Légúti allergia, asztma, gyakori megfázás, kínzó, száraz köhögés… rengeteg ember életét keserítik meg ezek a panaszok. A Himalája só pedig itt is segíthet! A kis méretű sópipa segítségével a száraz sóterápiát otthonról bárhová magaddal viheted! 

 

Csak távolítsd el az eszköz alján lévő dugót, és töltsd meg Himalája sóval, majd zárd vissza. A felső, keskeny nyíláson keresztül bármikor belélegezheted a sóban dús levegőt, az inhalátor pedig kompakt méretének köszönhetően a zsebedben vagy a táskádban is elfér. 

 

 

Lazító sóköves masszázs

 

A Himalája só nemcsak belélegezve tudja kifejteni áldásos hatásait, hanem a bőrön keresztül is! Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a masszázskövek használata! Ehhez melegítsd fel a köveket körülbelül 40-50 Celsius fok hőmérsékletre, majd helyezd a merev, fájó testrészekre. 

 

A hő és a sóban lévő tápanyagok hatására felszabadulnak a testben lévő toxinok, gyorsul a vér áramlása, csökken a fájdalom és a merevség. Lehűtve alkalmazva pedig csillapítja a gyulladást. Használd bátran meditációs kiegészítőként is. 

 

 

Kellemes hangulat sólámpákkal

 

A száraz sóterápiát otthonod összes helyiségében élvezheted, ha sólámpákkal és sómécsestartókkal gazdagítod a környezeted! Ezek az eszközök dekorációs célra is nagyszerűek, emellett számos pozitív hatásuk van: energizálnak, csökkentik a fáradtságot, oldják a stresszt, javítják a koncentrációt.

Láthatod, hogy a száraz sóterápia otthoni alkalmazása cseppet sem ördöngösség, webáruházunkban ráadásul minden szükséges terméket megtalálsz hozzá!

Kosár0
Még nincsenek termékek a Kosárban.
Vásárlás folytatása
0