Aromalámpa _blog cover

Egyszerű otthoni hangulatjavítás aromaterápiás sólámpa használatával

 

 

Az aromaterápiás sólámpa használata bármikor előnyös, ám ilyenkor, az év elején különösen érdemes alkalmazni ezt az egyszerű hangulatjavító módszert. 

 

Hogy miért?

Hisz ilyenkor, a tél derekán a legtöbbünk lehangolt, rosszkedvű, fáradt. Az ünnepek varázsa már tovatűnt, a tavasz viszont még nem köszöntött be, korán sötétedik, későn kel fel a Nap, az idő is sokszor szürke, borongós, emellett most van a légúti betegségek főszezonja is. Az aromaterápia viszont mindezeken segíthet, és akár ötvözhető a Himalája Só pozitív hatásaival is.

 

 

Az aromaterápiáról röviden

 

Az aromaterápia egy olyan holisztikus módszer, ami növények illóolajait használja a különféle problémák kezelésére, a testi-lelki jóllét támogatására. Habár ezt a kifejezést csak a 20. század óta ismerjük, viszont az aromás növények felhasználása ennél jóval régebbre nyúlik vissza, egyes források szerint már az ókori kínaiak és egyiptomiak is jól ismerték az illóolajok előnyös hatásait. 

 

Az aromaterápia lényege abban rejlik, hogy az emberi testben mintegy 400 különféle típusú szaglóreceptor található, (melyek összesen több mint 10 millió szagot tudnak megkülönböztetni egymástól), egyes illatok hatására pedig különféle folyamatok indulnak be a szervezetben. 

 

Így lehetséges az, hogy az egyes illóolajok használatával más-más hatásokat érhetünk el. Íme néhány példa ízelítőként, hogy melyik illat miben segíthet:

 

  • citromfű: energizál, élénkít, támogatja az emésztést 
  • borsmenta: hűsítő, frissítő illatú
  • eukaliptusz: segít a légúti panaszok kezelésében, tisztítja a tüdőt, csökkenti az asztma tüneteit
  • fahéj: erősíti az immunrendszert
  • levendula: nyugtat, csökkenti a stresszt, elősegíti a mélyebb, pihentetőbb alvást
  • rozmaring: csökkenti a szellemi fáradtságot, javítja a koncentrációt
  • szantálfa: növeli a nemi vágyat, javítja a hangulatot
  • teafa: tisztít és fertőtlenít, erősíti az immunrendszert
  • rózsaolaj: nyugtat, ellazít

 

Az aromaterápiát többféleképpen is alkalmazhatjuk, a legtöbben talán a párologtatást részesítik előnyben, hiszen így az illatmolekulák teljesen átjárják az adott helyiséget.

 

 

Miért használj aromaterápiás sólámpát?

 

A párologtatáshoz általában diffúzort, teamécseses párogoltatót vagy aromaterápiás sólámpát használnak. Míg az előbbi magas frekvenciájú rezgés segítségével molekulákra bontja az illóolajokat (ezt nevezik hideg párologtatásnak), addig a mécseses és sólámpás módszer a hagyományos, meleg párolgás elvén működik.

 

A Himalája só aromalámpa használata igen egyszerű: a tetején lévő tálkába tölts egy kevés vizet, majd csepegtess bele tetszőleges illóolajat. A lámpa bekapcsolását követően a sótömb átmelegszik, az olaj pedig szép lassan párologni kezd. Sőt, ezzel a módszerrel az aromaterápia mellett a Himalája só pozitív hatásai is érvényesülnek, a kellemes, lágy fény pedig szín- és fényterápiás célokra is alkalmas. 

 

Miért jó választás még az aromaterápiás sólámpa? Egyrészt a mécseses megoldással szemben teljesen biztonságos, nincs nyílt láng, így akár a gyerekszobában is használható, és éjszaka is működtethető. Másrészt energiatakarékosabb, mintha külön-külön bekapcsolnál egy aromadiffúzort és egy sólámpát, a hatás mégis ugyanaz. 

 

 

Legyen az otthonod a nyugalom szigete!

 

A Himalája sólámpákkal meghitt hangulatvilágítást teremthetsz otthonodban, legyen szó bármelyik helyiségről. Ha pedig szereted az illóolajokat, akkor érdemes akár többet is beszerezni a tálkás változatból, hogy mindenhol, mindenkor élvezhesd az előnyeit.

Ha otthonodba a fehér színű aromalámpa változat jobban illene, abból is van lehetőséged választani.

A hagyományos pink-narancs színű aromalámpáinkból létezik fém tálkával ellátott, illetve üveg tálkás változat is.



Kosár0
Még nincsenek termékek a Kosárban.
Vásárlás folytatása
0