fülpárna_blog cover

A sópárna mire jó? Tippek, trükkök, felhasználási módok

 

 

Bár a Himalája Sóból készült termékeink nagyon keresettek, néha azonban érkeznek hozzánk olyan kérdések is, mint például hogy a sópárna mire jó? Ezzel viszont nincs is semmi gond, hisz aki még csak ismerkedik ezzel a sófajtával, az természetes, hogy bizonytalan abban, hogy melyik formájában mire alkalmas. Cikkünkben most nekik szeretnék segíteni. 

 

Mi az a sópárna?

 

A kínálatunkban kapható sópárnák tulajdonképpen nagyon egyszerű termékek: a belsejükben Himalája kristálysó található, amit egy puha, kellemes tapintású plüss anyag von be. 

 

Többféle kedves mintával is kaphatóak, hogy mindenki megtalálja azt, ami a leginkább megfelel az ízlésének. Bár lehet hagyományosan, kispárnaként használni (ez esetben javíthat az alvás minőségén), de ami még jobb, hogy lehet hűteni és melegíteni is, amivel még sokoldalúbb alkalmazást tesz lehetővé. Nézzük is ezt meg egy kicsit bővebben.

 

 

A felmelegített sópárna

 

A meleg közismerten fájdalomcsillapító, nyugtató hatású, a vizes borogatás viszont feláztathatja a bőrt, ezért inkább a száraz melegítés javasolt. Erre a célra pedig tökéletes a sópárna, hiszen a meleg mellett még a Himalája Só kedvező hatásai is érvényesülnek. 

 

Hogyan melegítsd?

Helyezd a sópárnát egy tiszta, hőálló edénybe, majd rakd az 50-60oC-ra felmelegített sütőbe, körülbelül 20-25 percre. Nagyon fontos, hogy ne használj magas hőfokot, mert a párna huzata megéghet, az átforrósodott só pedig égési sérülést okozhat! Akkor jó, ha nem éget, hanem csak kellemesen melegít.

 

Az átmelegedett sópárnát pedig a fájó testrészre kell helyezni és ott tartani, amíg ki nem hűl, utána újfent megmelegíthető.

 

Milyen típusú panaszok esetén használható? Nagyon jó például arcüreg-, fogíny- vagy középfülgyulladásra, hát- és derékfájásra, vesetáji fájdalomra, ízületi gyulladásra, menstruációs görcsök enyhítésére, megfázásra, felső légúti megbetegedésre, szoptató anyukáknak a mellfájdalom csökkentésére. 

 

 

A sópárna mire jó lehűtve?

 

A párnát nemcsak felmelegíteni, hanem lehűteni is lehet, így is segíthet bizonyos panaszok csillapításában. A hideg és a só egyvelege pedig sokkal hatékonyabb, mintha zacskós mirelit zöldborsót vagy más fagyasztott élelmiszert használnál hűsítő borogatásként.

 

Ez esetben tedd a sópárnát egy tiszta zacskóba, majd helyezd a fagyasztóba legalább fél órára, hogy teljesen áthűljön. A hideg párnát szintén a fájdalmas testrészre kell helyezni, és ott tartani, amíg ki nem enged, majd a hűtés megismételhető. 

 

Milyen célokra alkalmas ebben az állapotban? Minden olyan esetben, amikor jólesik egy hideg borogatás. Például fájdalmas duzzanatokra, ficamokra, rándulásokra, zúzódásokra, köszvényre, visszeres panaszokra, napégés, rovarcsípés utáni fájdalom enyhítésére, csalánkiütésnél a viszkető, égő érzés csillapítására. 

 

A párnában lévő Himalája só fertőtlenítő, fájdalomcsillapító hatásának köszönhetően rövid idő elteltével csökkenhetnek a panaszok.

 

Mindazonáltal hangsúlyozzuk, hogy a sópárna bár tüneti kezelésre egy remek természetes módszer, azonban az orvosi diagnózist és az esetleges gyógyszerek hatását nem helyettesíti, így ha a panaszok nem szűnnek meg pár napon belül, mindenképp fordulj orvoshoz! 

 

Végezetül a sópárnát akár szobahőmérsékleten is használhatod éjszakánként alvás közben. Csillapíthatja az asztmás tüneteket, segíthet könnyebben lélegezni, ami főként megfázáskor hasznos, hisz ilyenkor az éjszakai orrdugulás megnehezíti a pihenést. 

 

Ha pedig a többi Himalája sótermékünket is szívesen megismernéd, akkor nézz körül webshopunkban, kérdés esetén keress minket bizalommal elérhetőségeinken



Kosár0
Még nincsenek termékek a Kosárban.
Vásárlás folytatása
0