Sószoba

Tippek az otthoni sószoba kialakításához

 

A Himalája Só egészségre gyakorolt pozitív hatásait hosszan lehetne ecsetelni, azonban megtapasztalni csak akkor fogod őket, ha minél többször alkalmazol sóterápiát. Manapság pedig ehhez nem is feltétlenül szükséges sóbarlangba vagy wellnessközpontba menni, ugyanis egy otthoni sószoba kialakítása sem ördöngösség! 

 

 

Sófal vagy komplett sószoba?

 

A Himalája sótéglákból épült ízléses, dekoratív sófal bármely helyiségben remekül mutat, ráadásul roppant egészséges is. Hogyha akad a családban olyasvalaki, akinek például krónikus légzőszervi betegsége van, akkor a panaszain nagyon sokat segíthet egy sófal a hálószobájában. 

 

Ám ha van elegendő hely, akkor szimpla sófal helyett egy komplett sószobát is kialakíthatsz! Ez azért előnyös, mert koncentrált formában még inkább érvényesülnek a só jótékony hatásai, emellett a szoba kiváló helyszín lehet a relaxációhoz, kikapcsolódáshoz, így nem csak testi, hanem lelki feltöltődést is nyújt. Gondolj csak bele: egy saját, házi wellnessrészleg! 

 

 

A helyiség méretei

 

Mivel az otthoni sószobát valószínűleg úgyis csak a család használja majd, ezért elég egy kisebb helyiséget kijelölni a célra: egy kamra vagy egy gardróbszoba tökéletesen megfelel. Hogyha ilyen nincs, akkor az a megoldás is szóba jöhet, hogy az egyik nagyobb szoba sarkából leválasztasz egy kis “kuckót”, ami sókamraként funkcionál majd.

 

 

A sószoba kialakításának legfontosabb lépése: a sófal építése

 

A szószoba legfontosabb eleme maga a sófal! Azért célszerű apróbb méretű helyiséget kijelölni, mert ezt gazdaságosabb akár teljes egészében sótéglákkal és -csempékkel burkolni, valamint a só hatása is jobban érvényesül.

 

 

Berendezés és komfort

 

A sószoba kialakítása során ne feledkezz meg a kényelemről sem! Hisz hiába néz ki remekül a helyiség, ha nem érzed benne jól magad. Helyezz el kényelmes bútorokat, például nyugágyat, széket, kisasztalt. A dekorációs elemekkel szintén feldobhatod a helyiség hangulatát: tegyél be néhány mécsestartót, gyertyákat, kisebb szobrokat, műnövényeket. 

 

Ám mivel a sószoba a nyugalomról és a kikapcsolódásról szól, ezért hagyd odakinn a mobilodat és a laptopodat! A halk relaxációs zene viszont fokozhatja az élményt. 

 

 

Hangulatvilágítás

 

Nincs is kiábrándítóbb, mint egy hideg, erős fénnyel megvilágított sószoba. Felejtsd el tehát a nagy fényerejű, kékesen világító fényforrásokat! Használd ki inkább a Himalája só kellemes, narancssárgás árnyalatát.

 

Már a sószoba kialakításakor tervezd meg a sófal hátsó megvilágítását, amivel máris lágy, meleg fénybe burkolhatod a helyiséget. Ezenfelül pedig érdemes plusz fényforrásokat is beiktatni, például sólámpát, mécseseket. Ha szeretnél egy kis extrát is, akkor helyezz el egy-két fehér Himalája sóból készült lámpát, amivel még hangulatosabbá teheted a sókamrát!

 

Hogyha a helyiségnek vannak ablakai, akkor érdemes valamilyen sötétítőt felszerelni, hogy napközben is félhomály uralkodjon odabenn.

 

 

Mennyit tartózkodj a szobában?

 

Erre a kérdésre egyszerű a válasz: amennyit tudsz és amennyi jólesik! Tippjeink segítségével a sószoba nem csupán egy egészségmegőrzésre alkalmas helyiség, hanem a nyugalom békés kis szigete lesz a rohanó hétköznapokban! 

Amikor csak kedved tartja, vonulj el a világ elől, helyezd magad kényelembe, majd relaxálj, olvass, jógázz, vagy egyszerűen csak hunyd le a szemed és pihenj. A Himalája só közelsége testileg és lelkileg is remek hatással lesz rád, ha pedig a többi helyiségben vagy a konyhában is szeretnéd élvezni áldásos hatásait, akkor nézz körül webáruházunk termékei között!

Kosár0
Még nincsenek termékek a Kosárban.
Vásárlás folytatása
0