Sóterápia otthon

Sóterápia otthon: íme az 5 különböző formája

 

A sóterápia számos pozitív hatással rendelkezik – bátran elmondhatjuk, hogy jót tesz a testnek és a léleknek is. Ha viszont számodra nehezen megoldható, hogy rendszeresen felkeress egy sóbarlangot, akkor végezz sóterápiát otthon! Erre több lehetőséged is van, adunk néhány tippet.

 

 

Sós víz párologtatása

 

Ez talán a legegyszerűbb mód. Tölts meg egy kisebb edényt vízzel – akár egy üres befőttesüveg is megteszi -, majd tegyél bele sót körülbelül 3:1 arányban (tehát például 300 g vízhez 100 g sót). Ami fontos, hogy ne sima fehér konyhasót, hanem Himalája sót használj, ugyanis ez utóbbi számos hasznos ásványi anyagot és nyomelemet tartalmaz, míg az asztali só csupán nátrium-kloridból áll. 

 

Oldd fel a sót a vízben, majd tedd az edényt a fűtőtestre és hagyd, hogy a felmelegedő sós vízpára megtöltse a helyiséget! Hogyha az egész lakásban szeretnéd alkalmazni, akkor minden szobába helyezz el egy-egy üvegnyi sós oldatot. 

 

 

Sólámpa használata

 

Hogyha az otthoni sóterápiát stílusosan szeretnéd kivitelezni, akkor szerezz be néhány Himalája sólámpát! Webáruházunkban a kicsi, 2-3 kilogrammostól a hatalmas, 130-150 kilogrammos darabokig rengetegfélét találsz!

 

A sólámpát tedd olyan helyre a lakásban, ahol sokat időzöl – például a kanapé vagy a kedvenc karosszéked mellé, az éjjeliszekrényre vagy az íróasztalodra. Különlegesen lágy, narancssárgás fénye rendkívül pozitív hatással van a lelki egyensúlyra, csökkenti a stresszt, javítja a koncentrációt, és energizál. Emiatt nem csak pihenéskor, hanem munka közben is hasznos lehet a jelenléte. 

 

 

Sóterápia otthoni sófallal

 

A sófal már rég nem csak a wellnessközpontok kiváltsága, hiszen bárki számára elérhető! Belsőépítészeti termékeink között többféle méretű sócsempével és sótéglával várunk, melyekkel otthonodban is kialakíthatsz egy terápiás helyiséget. 

 

Hogyha akad a családban olyasvalaki, aki például krónikus légzőszervi betegséggel küzd, akkor célszerű a szobájában egy sófalat kialakítani, ami nemcsak dekorációs elemként nagyszerű, hanem a panaszokat is csökkenti. A nagy sófelület emellett támogatóan hat a szervezetre, a test energetikai központjára és az idegrendszerre. 

 

Érdemes hátulról megvilágítani, hiszen az így keletkező narancssárga fény kellemes, megnyugtató légkört varázsol a helyiségbe. A lágy fény éjszaka sem zavarja az alvást, így olyan gyermekeknél is lehet alkalmazni, akik félnek a sötétben. 

 

 

Sós vizes fürdő

 

Teljes kikapcsolódás és ellazulás! Ha ez a két dolog az, amire igazán vágysz, akkor zárkózz be a fürdőszobába és készíts egy relaxáló fürdőt, amihez használj Himalája fürdősót! Merülj bele a csodálatosan meleg vízbe, majd űzd ki a gondokat a fejedből és ne foglalkozz semmivel, csak pihenj! 

 

Közben engedd, hogy a Himalája só a bőrödön is kifejthesse áldásos hatásait, a fürdő után érezhetően puhább és selymesebb lesz. Tipp: ha illatosított fürdősót használsz, akkor az otthoni sóterápia egyben aromaterápiává is válik, így még jobban ellazulhatsz!

 

 

Sós inhalálás

 

Az inhalálás régi gyógymód a légúti betegségekre, Himalája sóval végezve pedig meglehetősen hatékonyan csökkenti a panaszokat. Választhatod a klasszikus vízgőzzel történő inhalálást, vagy a sópipa használatát, melynek előnye, hogy nem igényel előkészületet és bárhol végezhető, így nem csak az otthoni sóterápiában lehet segítségedre.

Az említett Himalája só termékek mindegyikét megtalálod webáruházunk kínálatában, próbáld ki azt a módszert, amelyik számodra a legkényelmesebb!

Kosár0
Még nincsenek termékek a Kosárban.
Vásárlás folytatása
0