Az óvodás gyermek immunerősítése minden ősszel előkerül a kisgyerekes szülők körében, hiszen ebben a korban a kicsik immunrendszere ismerkedik a sok különböző vírussal és baktériummal, ezek az évek az immunrendszer tanulásának, megerősödésének az évei. Hogyan készüljünk fel a téli időszakra, megelőzve a komolyabb betegségeket?
Egészséges életmód
Az immunrendszer erősítésének a leghatékonyabb módja az, ha egészséges, a kicsi számára a lehető legideálisabb életmódra rendezkedünk be. Nem véletlenül halljuk mindenhonnan, hogy sokat mozogjanak a gyerekek, sok időt töltsenek a szabad levegőn. Ezek nagyon fontos elvárások ahhoz, hogy megfelelően fejlődjön a csöppség, beleértve az immunrendszerét is.
Ebben az életszakaszban a mozgás rengeteg élettani folyamatra hat ki, hiszen a test csontozata, izomzata is komoly fejlődésen megy keresztül. A mozgás egyébként az idegrendszer működését is stimulálja és érleli, emellett pedig az immunrendszert is erősíti. Hogyan?
A testmozgás olyan sejtek termelését fokozza, amelyek a felső légúti megbetegedésért felelős vírusokat támadja. A testmozgás során ugyanis az immunitást segítő sejtek gyorsabban, aktívabban keringenek a véráramban. Ennek hatására sokkal hatékonyabban pusztítják el a test vírusait és baktériumait.
A szabad levegőn való játék is erősíti a gyerekeket, hiszen sok kórokozóval, piszokkal találkozhatnak közben. Ez rosszul hangzik, de a valóság az, hogy ha kis mennyiségben ismeri meg ezeket a gyermek, akkor az immunrendszere megtanulja legyőzni. Emellett a napon töltött idő során lehet a leghatékonyabban a kulcsfontosságú D-vitaminhoz jutni.
A szabad levegőn töltött idő és a mozgás mellett az egészséges étkezést szokták még javasolni a szakemberek. Vitaminban, rostokban és fehérjében gazdag étrendre van szüksége a fejlődő szervezetnek.
Óvodás gyermek immunerősítése: mit tehetünk?
Amennyiben odafigyelünk az egészséges életmódra, már a nagy részét megtettük annak, amit a kicsik immunerősítéséért megtehetünk. Fontos még a rendszeres alvás, egészen 5-6 éves korig szükségük van az ovisoknak a délutáni alvásra, mely nélkülözhetetlen a szervezet számára.
A gyakori légúti megbetegedések elkerülése, illetve a gyors gyógyulás elérése céljából van néhány trükk, melyet ősszel és télen alkalmazni szoktak a rutinos szülők, és a tapasztalatok szerint beválik.
Az egyik nagyon jó megelőző, immunerősítő és gyógyítást segítő módszer a só alkalmazása különféle módon. Lehet sólámpa, esetleg Himalája sótégla vagy épp sópárna formájában használni. A gyerekszobában érdemes elhelyezni, mert a só fertőtlenítő hatással bír, és a légutakat is fertőtleníti. Ezért téli, felső légúti megbetegedéses időszakban segítségünkre lehet. Ezeket a termékeket webáruházunk, a Himalája Sóház Wellness kategóriájában is meg lehet találni.
A megelőzés másik fontos módjai lehetnek az őszi- téli időszakban a párásítás és párologtatás. Leggyakoribb eszközei a hideg párásítók, illetve különböző kialakítású aromalámpák – több szempontból biztonságosabbak ezek a ma amúgy is divatos készülékek, mint a nyílt láng használatát igénylő eszközök. Levegőfertőtlenítő, 3-4 éves kor felett alkalmanként borsmenta- vagy levendulaillatú, hangulatjavításra számos különböző illóolajat, illetve azok harmonikus kombinációját lehet használni.
Az immunerősítés orvosi módja, ha a gyerekorvossal egyeztetve, vényre kapható immunerősítő szereket alkalmazunk. Ezek a leggyakoribb felső légúti panaszokat okozó baktériumok alkotóelemeit tartalmazzák, hogy könnyen és gyorsan felismerje őket később a szervezet.
Nézz körül Himalája Sóház webáruházunk kínálatában!