Gyerekszoba_sófal

Legyen saját sófalad!

A sószoba kialakítása napjainkban nagy divat a kisgyermekes családok, esetleg valamilyen krónikus légzőszervi problémával küzdők esetében. Mindez a só gyógyulást elősegítő és immunerősítő tulajdonságainak köszönhető.

Járjuk körbe a témát!

Hogyan hat a só a szervezetre? Hogyan kell sófalat építeni? Mi a helyzet a sószobákkall? Lássuk!

 

Mit kell tudni a Himalája sóról?

 

A Himalája só túlnyomó része nátrium-klorid,  aránya 96% feletti – ezenkívül nagyságrendileg 80 féle ásványi anyagot és nyomelemet tartalmaz, részben ennek köszönhető a gyógyulást elősegítő hatása, valamint egészségmegőrző, immunrendszerünket támogató tulajdonságai. Ilyen elem például a vas, a stroncium, a jód, a kálium, de fluor és kalcium is található benne, és mindenképp említésre érdemes a magnézium is.

 

A Himalája sót a mai napig kézzel bányásszák, ez azt jelenti, hogy nem tartalmaz szennyezőanyagokat, hiszen a robbantással bányászott sók az eljárás során szennyeződhetnek. 

 

A Himalája sóról, és az abból készült termékekről rengeteg információ található a weboldalunkon.

 

 

A só hatása az egészségünkre

 

A só egyik kiemelkedő hatása az  immunerősítés.  Rengeteg problémára javasolt terápiaként, vérkeringési zavarokra, magas vérnyomásra, izomfájdalmakra – az izommal és ízülettel kapcsolatos panaszok esetén például fürdősó formájában javasolt alkalmazni. Webáruházunk wellness kategóriájában többféle kellemes fürdősó található ilyen esetekre.

 

A sóterápia alkalmazása a felső légúti betegségek esetében a kiemelkedő szereppel bír. Fertőtlenítő hatása segít megelőzni ezen a betegségek kialakulását, hiszen a sós levegőnek köszönhetően a baktériumok és a vírusok elpusztulnak ezeken a területeken. Ezért nagyon hasznos a sószoba használata az új közegbe kerülő óvodáskorú gyermekeknek. 

 

Hurutos köhögés esetén is segítségünkre van a sóterápia. A belélegzett só feloldja a letapadt nyákot, váladékot, ezért gyorsabban gyógyulnak meg a betegek az ehhez hasonló, váladékkal járó betegségekből.

 

 

Sószoba kialakítása

 

A sóbarlang vagy épp sószoba építése megfelelő terápiás lehetőséget nyújt. Hova építsük a sószobát? Akinek van erre alkalmas helyisége – például egy nagy családi házban – az szerencsés helyzetben van. A legfontosabb, hogy a sószobának tervezett helyiség jól szellőztethető legyen. További fontos szempont, hogy nedvességtől mentes legyen, mert a só a levegőből a párarészecskéket képes magához vonzani, emiatt a só oldódása is megindulhat. 

 

Ha nincs különálló szobánk erre a célra, akkor a nappaliból vagy a gyerekszobából is leválaszthatunk egy kis részt, melyet sókamrának építünk ki. A lényeg, hogy sok időt töltsön ott az a személy, akinek a terápiát szánjuk. Lehet az felső légúti betegségekre hajlamos gyerek vagy allergiás felnőtt. 

 

Vannak olyan helyzetek, mikor még ez is megoldhatatlan, és csak egy falnyi területünk van. A sófal építése is jó megoldás lehet, ha csak erre van lehetőségünk. 

 

A sószobát vagy a sófalat többféle módon készíthetjük el – az általunk forgalmazott sótéglák és alapanyagok is segítséget nyújthatnak ehhez. A Himalája Sóból készült, tégla formára csiszolt tömbök rózsaszín és fehér színben is elérhetőek. A hátulról megvilágított elemek nem csupán egyedi hangulatot kölcsönöznek a helyiségnek, hanem fény- illetve színterápiás hatással is bírnak, emellett a hő hatására gyorsabban és könnyebben kerülnek a levegőbe a só részecskéi. Ha rendelkezünk külön helyiséggel, a sófalak hatását kiegészíthetjük a talaj sószemcsékkel való fedésével, sóhomokozó kialakításával.

 

A sókristályból készült rögöket pedig fából készített rács mögött is elhelyezhetjük. Erre akkor van szükség, ha szeretnénk védeni a tömböket, valamint esztétikailag szükségét érezzük egy ilyen rácsnak. 

 

Ha úgy döntünk, hogy csak egy falnyi területet szeretnénk sófalként kialakítani, akkor az a terápia szempontjából érintettek ágya mögött, vagy annak közelében kapjon helyet, illetve ott, ahol huzamosabb időt szokott eltölteni. A nappaliba, a gyerekszobába és a hálószobába egyaránt elhelyezhetjük a sófalunkat. Főleg azért jó ez a megoldás, mert nem csupán az immunrendszert és a légzőszervek működését támogatja a só, hanem a pihentető alvást is elősegíti.

 

A kivitelezéskor, a sófal tervezésekor fontos szempont lehet, hogy a kialakításhoz jelenleg igénybe vehető az államilag kialakított Otthonfelújítási támogatás, melynek részleteiről bővebb információk a Magyar Államkincstár weboldalán találhatóak.

 

Kosár0
Még nincsenek termékek a Kosárban.
Vásárlás folytatása
0