Himalája Sókristály

Mire jó a Himalája Só? Hétköznapi használat és tippek

 

Nem is gondolnád, hogy mennyi mindenre jó a Himalája Só. Nem meglepő, ha először „csak” a főzés jut eszedbe. Himalája sóval főzni már önmagában rengeteg előnnyel járhat. Ugyanúgy használhatod, mint a hagyományos sót, csupán arra kell figyelned, hogy a sót inkább utólag, csak a főzés után add hozzá az ételhez. Így tudja legjobban megőrizni eredeti ízét.

A Himalája Só hétköznapi használata azonban ennél lényegesen több lehetőséget hordoz magában.

 

Olvasd el a következő tippjeinket!

 

Himalája Sófürdő a kádadban

Mit szólnál egy kellemes, pihentető fürdőhöz? A Himalája Sófürdőnek salaktalanító (méregtelenítő) hatása van, emellett a bőrproblémák kezelésében is sokat tud segíteni, mint például száraz bőr, ekcéma vagy pikkelysömör esetén is. Egyszerűen engedj a kádba egy kevés meleg vizet, tegyél hozzá 1 kg tetszőlegesen kiválasztott Himalája fürdősót. Miután feloldódott a só, már töltheted is tele a kádat. Nincs más dolgod, csak dőlj hátra, és lazulj el!

Fürdő használatakor csak arra figyelj, hogy a folyamat közben ne használj sampont, tusfürdőt vagy szappant.

A Himalája Sófürdő után öblítsd le a bőrödről a  sós vizet, ha teheted, ne törölközz dörzsöléssel, csak száradj meg – esetleg itasd le bőrödről a vizet. Ne aggódj, a fürdést követően nem fog kiszáradni a bőröd,  ilyenkor a víz megkötődik majd a bőr külső szarurétegében, és a természetes védőréteg is érintetlen marad.

Ha keringési- vagy szívbetegségben szenvedsz, abban az esetben a kezelőorvosoddal mindenképpen konzultálj, mielőtt belevetnéd magad a fürdőzésbe!

 

Himalája sószappan – ha kevés az időd

Ha épp nem lenne kedved vagy időd hosszasan fürdeni, fürdősó helyett Sószappan formájában is tud neked segíteni a Himalája Só!

A nedves bőrödön feloldva kitűnő hidratáló, salaktalanító és narancsbőr kialakulása elleni hatása van.

A Himalája Só arcápoláshoz is kitűnő, akár a Sószappant, akár sóoldatként használod. Szabályozza a bőr kémhatását, méregtelenítő hatásának köszönhetően a zsírosodásra hajlamos, pattanásos bőrre kitűnően alkalmazható.

 

Himalája Sólámpa – beleszeretsz és kész!

Pillanatok alatt otthonod ékévé válik.

Tudjuk, ma már a kiválasztása nem könnyű. Különböző méretekben,  kivitelekben érheted el. Már önmagában remek hangulatot tud varázsolni egy Sólámpa a környezetedben, de természetesen nem csak erre jó. Fényterápia, színterápia egy karnyújtásnyira.  Ha nehezedre esik este elaludni, akkor már a lefekvést megelőző időszakban megéri sólámpával próbálkoznod: segít túljutnod a napi stresszen, és elősegíti a belső lelki egyensúlyt.

 

Sótégla és Sócsempe a belsőépítészetben

A Himalája Sótégla felhasználása már a lakásodba beépítve is egyedi enteriőrt mutat be, és hasznos lehet a lakótérben a levegő minőségének javítására, világított kivitelben egyúttal színerátiás hatásáról sem kell lemondanod.

A vékonyabb változata, a Himalája Sócsempe kisebb teherviselő képessége miatt inkább szaunákban, relax helyiségeiben betétfalként, dekorációs elemekként használható, továbbá gasztro-vonalon tud neked segíteni. Ezen ugyanis kitűnően grillezhetsz különböző halakat, húsokat zöldségeket, ha komolyabban vennéd ezt az élményt, akkor mindenképpen szerezz be egy Himalája Sütőlapot!

 

A Himalája Só orröblítésre-orrmosásra is használható

A téli időszakban különösen hasznos módszer a nátha megelőzéséhez vagy leküzdéséhez. Ráadásul sokkal kevésbé kellemetlen, mint elsőre gondolnád,  a legtöbb orrspray-vel ellentétben még hosszú távon sem károsítja a nyálkahártyát.

A Himalája Sóval segítségéve történő orröblítést 1%-os langyos sóoldattal végezheted. Ez annyit jelent, hogy 2,5 dl langyos vízbe 10 ml 26%-os Himalája Sóoldatot kell tenned. Mivel ez megegyezik a testnedveidnek a koncentrációjával, így nem kell attól tartanod, hogy csípni fog.

A sóoldat elkészítése semmilyen szakértelmet nem igényel, csupán sókristályt, sórögöt kell egy edényben elhelyezned, azt vízzel feltöltened, 26%-os, telített sóoldat fog képződni mindaddig, ameddig az edény alján fel nem oldódottt kristályokat találsz.

A mosdó felett hajolj egy picit előre és oldalra, majd az épp felül levő orrnyílásodba önts egy adag Himalája Sóoldatot egy cseppentővel, ezután pedig hagyd, hogy kifolyjon a másik orrlyukadon. Ugyanezt ismételd meg a másik oldalt is, majd még egy párszor mindkét orrnyílásodban. Ha rendszeresen használsz Himalája sót orrmosáshoz, akkor könnyebben átvészelheted a felső légúti megbetegedéseket, az allergiás tüneteket, de még az arc- és homloküreg gyulladás ellen is tud segíteni.

 

Gargarizálás Himalája Sóoldattal

Nem csak az orrüregeknek tesz jót a készítményed.

Bármennyire is fáj a torkod, néhány használat után szinte biztos, hogy javít a helyzeteden, enyhülnek a kellemetlenségeid. Ráadásul a vírusok és a baktériumok szaporodását is megakadályozza, és segít abban, hogy helyre álljon a szájüreged sav-bázis egyensúlya. Ugyanolyan arányokat használhatsz itt is, mint az orröblítésnél, de ha túl erősnek érzed, akkor hígíthatsz rajta egy kicsit. A lényeg, hogy azért próbálj minél töményebb Himalája Sóoldatot használni, és naponta legalább kétszer (de inkább többször) gargarizáljál vele.

 

Himalája só fogmosáskor?

Nem sokan tudják, de a Himalája Só a fogkő képződése ellen is tud segíteni. Sőt, képes azt távolítani!

Ugyanúgy 26%-os sóoldatot használj, moss vele fogat, vagy öblögess vele egy-két percen keresztül úgy, hogy az oldat a fogaid között is átpréselődjön.

A Himalája Sóoldat a fogszuvasodás kialakulásának szempontjából is kedvezően hat, és képes a fogíny regenerálására is. Ráadásul mivel meggátolja a szájüregbe kerülő vírusok elszaporodását, azok így nem tudnak eljutni az emésztőrendszeredbe, úgyhogy akár egy megbetegedést is megúszhatsz!

 

 

 

Kosár0
Még nincsenek termékek a Kosárban.
Vásárlás folytatása
0