Évszakváltás egészségesen: egy csipetnyi sóval kezdve

Hirtelen hűlt le a levegő, mégsem lepődhettünk meg, a szeptember mégis csak már az ősz hónapja. Kabátot, sálat kellett magunkra kanyarítani miközben teának kezdtük már forralni a vizet. Jégkockára már nincs szükségünk. Szaunára, sószobára inkább.

Mindannyian másként éljük meg az évszakváltást. Akit megvisel, hogy hűvösebbre fordul az idő, az talán jobban felkészül. Van, aki már augusztusban átforgatja a ruhatárát és előkap néhány hűvösebb időre való ruhadarabot, sőt már az első őszi kollekcióból vásárol magának valamit. Más meg örül, ha az utolsó pillanatig szandálban lehet. A szeptember-októberi időjárás mindig vegyes utcaképet mutat, már ami az öltözködést illeti. Egyszerre láthatunk még papucsot, szandált viselő embert, és zárt cipőt választó gyalogost, és olyan is van, aki már 15 fok alatt a vékonyabb csizmáját húzza magára. Ez leginkább egyéni hőháztartás kérdése.

 

Meleg ital egy csipet sóval

Az egészségünkre is aszerint figyelünk, hogy állunk a hideggel. A fázósabbak, könnyebben megfázósak hamarabb adagolják maguknak ki a napi vitamint, étrendkiegészítőket. Multivitamin mellett nagyobb adagban kerül elő a C-vitamin, D-vitamin. Kinek mi a fontos. A hideg üdítő italokat felváltja a meleg, forró teák, sűrű csokoládék. A jégkockatartó kikerül a fagyasztóból, a konyhapulton viszont megjelenik a méz és a só. Só? Igen a só!

A teák végtelen variációban színesíthetik és melegíthetik a hűvös őszi napokat. Zöld, fehér és vörös tea is kapható, a legelterjedtebb fekete tea mellett. Szimplán vagy ízesítve, a gyümölcs és gyógynövényteákról nem is szólva.

Önmagukban fogyasztva, vagy citrommal és édesítővel, ami lehet cukor, méz, melasz, mesterséges édesítőszer, de dukálhat hozzá tej vagy tejszín is. Állati vagy növényi, ez is ízlés kérdése. És só. Igen só. Csak egy csipetnyi. Ami megbolondítja ősszel a teát, ahogyan nyáron a kávét tette. A rózsaszín Himalája só ráadásul immunerősítő hatású.

 

Szauna és sószoba

Az ősz a hétvégi kikapcsolódásban is változást hoz, ahogy hűl le az idő. Bár a jó levegőre szükségünk van, megrövidülnek a szabadtéri programok, és egyre több lesz a zárt helyi kikapcsolódás. A strandot felváltja az uszoda, a wellness használata. Megelőzésképpen gyakrabban ülünk be szaunába, sószobába, mert jobb megúszni a náthát, meghűlést, a különböző nyavalyákat. A mai vírusok ugyanis nem viccelnek, bizony hetekre szobafogságra is ítélhetnek bennünket.

A Himalája sótéglából épült szószoba természetes megelőzést kínál a testünknek. A sószobák légterében rendkívül tiszta mikroklíma uralkodik, a sós levegő különösen alkalmas bőr- és légúti megbetegedések kezelésére. A levegőben levő sópára a pozitív töltésű részecskéket megköti , így tisztítva a sószoba levegőjét. A sószobában eltöltött idő nemcsak a légúti megbetegedéseken tudunk segíteni, hanem többek közt az allergiás megbetegedéseken, a szénanáthán, az immunrendszer gyengeségén is.

A sóterápiát az otthonunkba is könnyen bevihetjük a Himalájasóház számos termékével. Hangulatot adhatunk a korábban sötétedő délutánjainknak a nappaliban gyújtott mécsesekkel. Ízesíthetjük az ételeinket a rózsaszín fűszerrel szórva, vagy azon – sóágyon – sütve. A fürdőszobában elmerülhetünk és lazíthatunk a fürdősóval telített vízben, és az álmunkat őrizhetjük a sólámpa narancsos-rózsaszínes fényében, hétvégénkként szippantsunk jó nagyokat a sószobában időt töltve, miközben a só a szervezetünket közvetve vagy közvetlenül tisztítja. Évszakváltás egészségesen: egy csipetnyi vagy éppen egy szobányi sóval.

 

 

Szerző: Polgár Ágnes
Kép: Himalája Sóház 

Kosár0
Még nincsenek termékek a Kosárban.
Vásárlás folytatása
0